20 so‘m Shahar raqamlariga (berilgan daqiqalar tugagandan keyin)
- *100# - balans, tarif rejasi va oylik to‘lovga kiritilgan daqiqa va MB to‘plamlarining qoldig‘ini bilish
- *104# - xarid qilingan SMS-to‘plamlarning qoldig‘ini bilish
- *102# - xarid qilingan Internet-to‘plamlarning qoldig‘ini bilish
- *001# - tarif rejasi bo‘yicha abonent to‘lovini yechib olishning keyingi sanasini ko‘rish uchun so‘rov yuborish.
* qoldiqni faqat internet-sessiya faol bo‘lmagan holatda tekshirish kerak -
- Qo‘ng‘iroqlarni narxlash daqiqalar bo‘yicha amalga oshiriladi.
- Barcha chiquvchi qo‘ng‘iroqlarni narxlash 1-soniyadan boshlanadi. Qo‘ng‘iroq davomiyligi katta tarafga qarab yaxlitlanadi.
- Bitta ovozli qo‘ng‘iroqning eng uzoq davomiyligi 60 daqiqani tashkil qiladi
- Internet-trafikni yaxlitlash kvanti 1 KB
- Avvalgi tarifdan quyidagilar o‘tmaydi: cheksiz (Unlim) daqiqalar, tungi internet-to‘plamlar, xizmatlar yoki resurslarga cheksiz kirish imkoniyati;
- «Gap yo‘q Maxi» tarif rejasida «Gap ko‘p» xizmati ishlamaydi.
- tarmoq ichidagi Unlim daqiqalar bu Mobiuz abonentlariga chiquvchi qo‘ng‘iroqlar uchun tarif rejasiga kiritilgan cheksiz bepul daqiqalar to‘plami.
- Abonent to‘lovi ko‘proq bo‘lgan tarif rejasi, abonent to‘lovi kamroq bo‘lgan tarif rejasiga o‘zgartirilganda, tarif rejasini o‘zgartirishning narxi 15 000 so‘mni tashkil qiladi.
- Abonent to‘lovi kamroq bo‘lgan tarif rejasi, abonent to‘lovi ko‘proq bo‘lgan tarif rejasiga o‘zgartirilganda, tarif rejasini o‘zgartirishning narxi 0 so‘mni tashkil qiladi.
- Tarif rejasini abonent to‘lovi teng bo‘lgan tarif rejasiga o‘zgartirilganda, tarif rejasini o‘zgartirishning narxi 0 so‘mni tashkil qiladi.
- «Gap yo‘q Maxi» tarif rejasidan Faxriy va MOBIUZ bilan birga tarif rejalariga o‘tish narxi – 0.
- Tarif rejasi o‘zgartirilganda foydalanilmagan daqiqa, SMS va megabaytlar keyingi davrga o‘tkaziladi va qo‘shiladi.
- Balans nolga teng yoki manfiy bo‘lib qolganda, raqam qisman blokirovka qilinadi (qisman blokirovkada chiquvchi daqiqalar, SMS va internet bloklanadi) va abonent «Aloqadaman» xizmatining shartlariga muvofiq kiruvchi qo‘ng‘iroqlar va SMSlarni qabul qilishi mumkin bo‘ladi.
- Abonent to‘lovi abonent hisobida abonent to‘lovining to‘liq qiymatini (oyiga 65 000 so‘m) yechib olish uchun yetarli mablag‘ bor bo‘lgan holatda, har oyning birinchi marta faollashtirilgan kunida yechib olinadi.
- Oylik abonent to‘lovi yechilish tartibida tarif rejasi bo‘yicha to‘plamlar to‘liqligicha 1 kalendar oy muddatga (Mobiuz tarmog‘i ichida cheksiz daqiqalar, 750 daqiqa boshqa operatorlar abonentlari va shahar raqamlariga qo‘ng‘iroqlarga, 40 000 MB, 750 SMS) taqdim etiladi.
- Agar abonent to‘lovi yechiladigan paytda hisobda to‘liq bir oylik abonent to‘lovini qoplash uchun mablag‘ yetarli bo‘lmasa, raqam bloklanadi. Kunlik daqiqalar, MB va SMS hajmlari taqdim etilmaydi. Raqamni qayta faollashtirish uchun balansni bir oylik to‘liq abonent to‘lovi miqdorigacha to‘ldirish zarur.
- Agar hisobni to‘ldirish paytida abonent to‘lovni har kunlik yechishda bo‘lsa, abonent to‘lovini yechishning quyidagi qoidalari amal qiladi:
- a) Abonent bloklangan va balansni 0 so‘mdan ko‘proq va 55 000 so‘mdan kamroq bo‘lgan mablag‘ bilan to‘ldiradi (oylik abonent to‘lovining to‘liq miqdoridan kamroq):
- 1-Misol: Abonent 15-yanvarda bloklangan (mablag‘ yetishmaganligi sababli yoki qisman bloklash). 15-yanvar soat 12:00 da balansni 5000 so‘mga to‘ldiradi. Raqam faollashadi, balans 4 800 so‘mni (-200 so‘m qarzdorlikni qoplashga) tashkil qiladi. Hisob to‘ldirilishi bilan «GAP yo‘q Maxi» tarif rejasi uchun joriy kunga kunlik abonent to‘lovini yechish darhol amalga oshiriladi. Joriy kun oxirigacha kunlik daqiqa, MB va SMS to‘plamlardan foydalanish mumkin. Hisobda 55 000 so‘mdan kam mablag‘ bo‘lganligi sababli, abonent to‘lovini oylik yechib olishga o‘tish AMALGA OSHIRILMAYDI.
- b) Abonent bloklangan va balansni 55 000 so‘mgacha yoki ko‘proq mablag‘ bilan to‘ldirdi (oylik abonent to‘loviga teng yoki undan ko‘proq):
- 2-Misol: Abonent 10-yanvarda -200 so‘m balans bilan blokga tushgan. Tarif bo‘yicha abonent to‘lovini yechish 15-yanvarga belgilangan. 15-yanvar soat 12:00 da balansni 80 000 so‘mga to‘ldiradi. Raqam faollashadi, balans 79 800 so‘mni (-200 so‘m qarzdorlikni qoplashga) tashkil qiladi. Hisob to‘ldirilgandan keyin tarif rejasi uchun abonent to‘lovi to‘liqligicha yechib olinadi. Mablag‘lar yechib olingandan keyin abonent balansi 24 800 so‘mni tashkil qiladi. Mablag‘lar yechib olinganda tarif bo‘yicha to‘plamlar to‘liq hajmda, 1 kalendar oyiga beriladi. Keyingi yechib olish sanasi 15-fevral deb belgilanadi.
- c) Abonent faol holatda, abonent to‘lovini har kunlik yechishda va balansni 55 000 so‘mgacha yoki ko‘proq mablag‘ bilan to‘ldirdi (oylik abonent to‘loviga teng yoki undan ko‘proq):
- 3-Misol: Abonent 15-yanvarda 5000 so‘m balans bilan faol holatda. Tarif uchun kunlik abonent to‘lovi 0:00 dan keyin yechib olingan. Abonent 15-yanvar soat 17:00 da balansni 60 000 so‘mga to‘ldiradi. Balans jami 65 000 so‘mni tashkil qiladi. Hisob to‘ldirilgandan keyin abonent to‘lovini har oylik yechib olishga o‘tiladi va abonent to‘lovi darhol yechib olinadi. Mablag‘lar yechib olingandan keyin balans 10 000 so‘mni tashkil qiladi. To‘plamlarning 15-yanvar uchun qoldiqlari oylik 750 daqiqa, 30 000 MB, 750 SMS to‘plamlari bilan qo‘shiladi. Abonent to‘lovini keyingi yechib olish sanasi 15-fevral deb belgilanadi.
- Agar hisobni to‘ldirish paytida abonent to‘lovini har oylik yechib olishda bo‘lsa, abonent to‘lovini yechishning quyidagi qoidalari amal qiladi:
- a) Abonent faol holatda, abonent to‘lovini har oylik yechishda va balansni 55 000 so‘mgacha yoki ko‘proq mablag‘ bilan to‘ldirdi (oylik abonent to‘loviga teng yoki undan ko‘proq):
- 4-Misol: Abonent 15-yanvarda 5000 so‘m balans bilan faol holatda. Tarif bo‘yicha abonent to‘lovini keyingi yechish 16-yanvarga belgilangan. 15-yanvar soat 12:00 da balansni 60 000 so‘mga to‘ldiradi. Balans jami 65 000 so‘mni tashkil qiladi. Yechib olish har oylik bo‘lib qoladi. 16-yanvar 00:00 dan keyin 1 abonent to‘lovi - butun oy uchun yechib olinadi. Oylik 750 daqiqa, 30 000 MB, 750 SMS to‘plamlardan foydalanish mumkin. Keyingi safar abonent to‘lovini yechish 16-fevralda amalga oshiriladi.
- «Yillik abonent to‘lovi» opsiyasining amal qilish davrida, abonent yillik yechib olish holatiga o‘tadi.
- «Yillik abonent to‘lovi» opsiyasini abonent raqamini ulashda, tarmoqda ro‘yxatdan o‘tish paytida, hamda amaldagi abonent Mobiuz ofisi va aloqa markaziga murojaat qilganda faollashtirish mumkin.
- Opsiya faollashtirilganda abonent to‘lovini yechib olishning yillik hisoblash davri o‘rnatiladi. Amal qilish davri faollashtirish paytidan boshlab 350 kunni tashkil qiluvchi opsiyani faollashtirish narxi 550 000 so‘mni tashkil qiladi.
- Tarif rejasi bo‘yicha to‘plamlar, abonent holatidan qat'i nazar har oy to‘liq hajmda beriladi.
- Amaldagi abonentda yechib olish paytida abonent balansida yetarli mablag‘ bo‘lmagan holatda opsiya faollashmaydi.
- Opsiya oldingi faollashtirilgan opsiyaning amal qilish muddati tugagandan keyin takroran faollashtirilishi mumkin.
Faollashtirilgan paytdan boshlab 350 kun o‘tgunga qadar tarif rejasi o‘zgartirilganda yoki abonentlik shartnomasi bekor qilinganda, opsiyani faollashtirishning qiymati qayta hisoblanmaydi va qaytarilmaydi.

20 UZSFor subscribers of other mobile operators in Uzbekistan (above the minutes limit)
Useful USSD commands*100# - to check the balance, tariff and the balance of the packs of minutes and MB included in the monthly fee<br><br>
*104# - to check purchased sms pack reminder<br><br>
*102# - to check purchased data packs reminder<br><br>
- *001# - request to display the next date, charge the subscription fee according to the tariff.
- The "Gap ko'p" service is not available on the "GAP yo'q Maxi" tariff.
- * Unlim included minutes within the network is an unlimited pack of free minutes included in the tariff for outgoing calls to Mobiuz subscribers.
- The cost of switching to “GAP yo'q Maxi” tariff from/to tariffs: Veteran, Together with MOBIUZ – 0 UZS.
- To switch to this tariff the subscriber's balance should be not less than 55 000 UZS (including the cost of tariff change in the amount of 0 UZS when switching to “GAP yo'q Maxi” from tariff with lower subscription fee) or 70 000 UZS (including the cost of tariff change in the amount of 15 000 UZS when switching to tariff “GAP yo'q Maxi” from tariff with higher subscription fee). Switching to tariff using *111#, USSD-command *111*104#, SMS-assistant, IVR or *171# - is not available with balance less than 55,000 UZS or 70,000 UZS
- When you change your tariff , unused minutes, megabytes and SMS messages are transferred and totaled.
- The subscription fee is charged monthly on the day of first activation, provided that the subscriber's balance is sufficient to charge the full amount of the subscription fee ( 65,000 UZS per month).
- In the monthly subscription fee charging mode, meters are issued in full for 1 calendar month ( Unlim minutes within the Mobiuz network , 750 minutes for calls to subscribers of other operators and landline numbers , 40,000 MB , 750 SMS ) .
- If, by the time the subscription fee is charged, there are not enough funds to withdraw the full subscription fee for the month, the daily subscription fee withdrawal mode is activated in the amount of 3,250 UZS per day fr om the existing funds in the subscriber’s account. The subscription fee write-off date is moved forward by 1 day.
- In the daily subscription fee charging mode, meters are issued in the amount set for 1 day ( Unlim minutes within the Mobiuz network , 25 minutes for calls to subscribers of other operators and landline numbers , 1,333 MB, 25 SMS ).
- If at the time the subscription fee is charged, there are not enough funds on the subscriber’s balance to charge the monthly and daily subscription fee, the subscriber is blocked due to insufficient funds, the connection of which is notified via SMS. The subscriber is blocked until the balance is replenished in an amount sufficient to charge the subscription fee according to the tariff (monthly or daily). The subscription fee is debited immediately after the account is topped up.
- If at the time of replenishing the balance the subscriber is on a daily debit , then the following rules for charging the subscription fee apply:
a) The subscriber is blocked and replenishes the balance to an amount greater than 0 UZS and less than 55,000 UZS ( less than the full monthly subscription fee ):
Example 1: Subscriber is blocked (blocked due to insufficient funds, or partial blocked) as of January 15. On January 15 at 12:00 replenish the balance in the amount of 5000 UZS . The number is activated, the balance is 4,800 UZS (-200 UZS to pay off the debt). Immediately after replenishment, the daily subscription fee for the “GAP yo'q Maxi” tariff for the current day is charged. Daily packs of minutes, MB, SMS are available until the end of the current day. Switching to monthly debiting does NOT occur, because... the amount on the balance is less than 55,000 UZS .
b) The subscriber is blocked and replenishes the balance to 55,000 UZS or more ( equal to or more than the full monthly subscription fee ):
Example 2: The subscriber was blocked on January 10 with a balance of -200 UZS . The subscription fee for the tariff is set to be written off on January 15. On January 15 at 12:00 replenish the balance in the amount of 80,000 UZS . The number is activated, the balance is 79,800 UZS (-200 UZS to pay off the debt). After replenishing the balance, the full subscription fee for the tariff is charged. After debiting, the subscriber’s balance is 24,800 UZS . When written off, tariff meters are issued in full for a period of 1 calendar month. The next write-off deadline is set for February 15.
c) The subscriber is active, is on daily debit and replenishes the balance to 55,000 UZS or more ( equal to or more than the full monthly subscription fee ):
Example 3 : On January 15th, the subscriber is active with a balance of 5,000 UZS . The daily subscription fee for the tariff has already been charged after 0:00. On January 15 at 17:00 the subscriber tops up the balance in the amount of 60,000 UZS . The total balance is 65,000 UZS . After replenishing the balance, the subscriber switches to monthly debiting and the subscription fee is immediately debited. After debiting, the subscriber’s balance is 10,000 UZS. Meter balances for January 15 are added to monthly packs of 750 minutes, 30,000 MB, 750 SMS. The next subscription fee is charged on February 15th. - If at the time of replenishing the balance the subscriber is on a monthly debit , then the following rules for charging the subscription fee apply:
a) The subscriber is active, is on a monthly debit and replenishes the balance to 55,000 UZS or more ( equal to or more than the full monthly subscription fee ):
Example 4 : As of January 15th, the subscriber is active with a balance of 5,000 UZS . The next subscription fee charge is set for January 16. On January 15 at 12:00 replenish the balance in the amount of 60,000 UZS . The total balance is 65,000 UZS . The write-off remains monthly. After 00:00 on the 16th, 1 subscription fee will be charged - for a full month. Monthly packs of 750 minutes, 30,000 MB, 750 SMS are available. The next subscription fee will be charged on February 16th. - During the period of validity of the “Annual subscription fee” Option, the subscriber switches to the status of annual debiting.
- When the option is activated, an annual billing period for charging the subscription fee is established. The cost of activating the option is 550,000 UZS with a validity period of 350 days from the date of activation.
- Tariff "GAP yo'q Maxi" is available for connection to foreign citizens without PINFL. A SIM card of a foreign citizen without PINFL is active for 90 days from the date of activation.