0 so‘mMobiuz abonentlariga, O‘zbekistonning boshqa mobil operatorlari tarmoqlariga
12 so‘mChiquvchi SMS-xabarlar – O‘zbekistonning boshqa mobil operatorlari abonentlarga (berilgan SMS tugagandan keyin)
1000 so‘mChiquvchi xalqaro SMS-xabarlar *
«Xotirjam 100» TR ga o‘tishMobiuz mobil ilovasi orqali, hamda kompaniyaning ofislarida
Xotirjam tarif rejalariga o‘tish tartibi -
- *100#- balans, tarif rejasi va oylik to‘lovga kiritilgan daqiqa va MB to‘plamlarining qoldig‘ini bilish
- *104# - xarid qilingan SMS-to‘plamlari qoldig‘ini bilish
- *102# - xarid qilingan Internet-to‘plamlar qoldig‘ini bilish
- *001# - tarif rejasi bo‘yicha abonent to‘lovini yechib olishning keyingi sanasini ko‘rish uchun so‘rov yuborish
- Qo‘ng‘iroqlarni narxlash daqiqalar bo‘yicha amalga oshiriladi;
- Bitta ovozli qo‘ng‘iroqning eng uzoq davomiyligi 60 daqiqani tashkil qiladi;
- Barcha chiquvchi qo‘ng‘iroqlarni narxlash 1-soniyadan boshlanadi. Qo‘ng‘iroq davomiyligi katta tarafga qarab yaxlitlanadi;
- Tarif rejasiga yangi ulanilganda yoki o‘tilganda abonent to‘lovini yechib olish hisob to‘ldirilgandan keyin, darhol amalga oshiriladi;
- Abonent to‘lovi abonent hisobida abonent to‘lovining to‘liq qiymatini (oyiga 100 000 so‘m) yechib olish uchun yetarli mablag‘ bor bo‘lgan holatda,har oyning birinchi marta faollashtirilgan kunida yechib olinadi;
- Oylik abonent to‘lovi yechilish tartibida tarif rejasi bo‘yicha to‘plamlar to‘liqligicha (O‘zbekiston bo‘yicha Cheksiz daqiqalar, 200 000 MB, 5000 SMS) 1 kalendar oy muddatga taqdim etiladi;
- Agar abonent to‘lovi yechiladigan paytda hisobda to‘liq bir oylik abonent to‘lovini qoplash uchun mablag‘ yetarli bo‘lmasa, raqam bloklanadi. Kunlik daqiqalar, MB va SMS hajmlari taqdim etilmaydi. Raqamni qayta faollashtirish uchun balansni bir oylik to‘liq abonent to‘lovi miqdorigacha to‘ldirish zarur.
- Balans nolga teng yoki manfiy bo‘lib qolganda, raqam qisman blokirovka qilinadi (qisman blokirovkada chiquvchi daqiqalar, SMS va internet bloklanadi) va abonent «Aloqadaman» xizmatining shartlariga muvofiq kiruvchi qo‘ng‘iroqlar va SMS larni qabul qilishi mumkin bo‘ladi;
- Ushbu tarif rejasiga yangi ulanilganda yoki o‘tilganda abonent to‘lovi hisob tarif rejasining qyimatiga muvofiq, kerakli miqdordagi mablag‘ bilan to‘ldirilgandan keyin darhol yechib olinadi. Abonent to‘loviga kiritilgan SMS va MB to‘liq miqdorda beriladi;
- «Xotirjam 100» tarif rejasi doirasida messenjerlar va ijtimoiy tarmoqlarga cheksiz kirish imkoniyati taqdim etiladi: Telegram, Instagram, Facebook, Facebook messenger, Youtube, Vkontakte, Odnoklassniki, WhatsApp, Viber, Teams, Zoom, LinkedIn (faqat rasmiy mobil ilovada yoki brauzerdagi rasmiy mobil versiyasida);
- Tarif rejasiga kiritilgan cheksiz manbalardan (messenjerlar, ijtimoiy tarmoqlar) proksi-serverlar, VPN, vositachilik saytlari orqali foydalanganda yoki telefon modem sifatida ishlatilganda, trafik uchun to‘lov tarif rejasining shartlariga muvofiq ravishda amalga oshiriladi yoki trafik mavjud bo‘lgan barcha yo‘nalishlar uchun taqdim etiladigan internet-to‘plamdan sarflanadi;
- Messenjerlar va ijtimoiy tarmoqlardan foydalanishda ma'lumotlarni uzatish tezligi cheklanmaydi;
- Abonentlik raqami bloklangan holatda messenjerlar va ijtimoiy tarmoqlarga kirish imkoniyati taqdim etilmaydi;
- «Xotirjam 100» tarif rejasidan o‘tilganda messenjerlar va ijtimoiy tarmoqlarga cheksiz kirish imkoniyati o‘chirib tashlanadi. Tarif o‘zgartirilgandan keyin messenjerlar va ijtimoiy tarmoqlardan foydalanish o‘tish amalga oshirilgan tarif rejasining shartlariga muvofiq narxlanadi;
- «Xotirjam 100» tarifida «Unlim» servisiga kiradigan opsiyalardan foydalanish imkoniyati mavjud emas;
- Ushbu tarif rejasiga o‘tish uchun abonent hisobida kamida 100 000 so‘m (TR almashtirish uchun 0 so‘m to‘lovni hisobga olgan holda) yoki 115 000 so‘m (TR almashtirish uchun 15 000 so‘m to‘lovni hisobga olgan holda) bo‘lishi kerak. Hisobdagi mablag‘ ko‘rsatilgan qiymatlardan kam bo‘lsa tarif rejasiga o‘tish imkoniyati - mavjud emas;
- «Xotirjam 100» tarif rejasiga Mobiuz mobil ilovasida, hamda kompaniyaning ofislarida o‘tish imkoniyati mavjud;
- «Xotirjam 100» tarifidan/ga o‘tish narxi – bepul;
- «Xotirjam 100» tarifida “Gap ko‘p” xizmati ishlamaydi;
- «Yillik abonent to‘lovi» opsiyasining amal qilish davrida, abonent yillik yechib olish holatiga o‘tadi;
- «Yillik abonent to‘lovi» opsiyasini abonent raqamini ulashda, tarmoqda ro‘yxatdan o‘tish paytida, hamda amaldagi abonent Mobiuz ofisi va aloqa markaziga murojaat qilganda faollashtirish mumkin;
- Opsiya faollashtirilganda abonent to‘lovini yechib olishning yillik hisoblash davri o‘rnatiladi. Amal qilish davri faollashtirish paytidan boshlab 350 kunni tashkil qiluvchi opsiyani faollashtirish narxi 1 000 000 so‘mni tashkil qiladi;
- Tarif rejasi bo‘yicha to‘plamlar, abonent holatidan qat’i nazar har oy to‘liq hajmda beriladi;
- Amaldagi abonentda yechib olish paytida abonent balansida yetarli mablag‘ bo‘lmagan holatda opsiya faollashmaydi;
- Opsiya oldingi faollashtirilgan opsiyaning amal qilish muddati tugagandan keyin takroran faollashtirilishi mumkin;
- Faollashtirilgan paytdan boshlab 350 kun o‘tgunga qadar tarif rejasi o‘zgartirilganda yoki abonentlik shartnomasi bekor qilinganda, opsiyani faollashtirishning qiymati qayta hisoblanmaydi va qaytarilmaydi;
- «Xotirjam 100» TR JShShIR bo‘lmagan xorijiy fuqarolarga ulash imkoniyati mavjud. JShShIR bo‘lmagan xorijiy fuqaroning SIM-kartasi faollashtirilgan paytdan boshlab 90 kun davomida faol bo‘ladi;
- SIM-kartaning amal qilish muddatini uzaytirish uchun abonent 90 kun o‘tgunga qadar JShShIR (jismoniy shaxsning shaxsiy identifikatsion raqami) taqdim qilishi kerak;
- Abonent tomonidan JShShIR taqdim qilingandan keyin, xodim ariza, shaxsni tasdiqlovchi hujjat asosida JShShIR ma’lumotlarini abonent kartochkasiga kiritadi;
- Abonent shartnoma bekor qilingandan keyin raqamdan foydalanish istagini bildirganda, raqamni tiklash «Raqamni tiklash» xizmatining shartlariga muvofiq amalga oshiriladi;
- Bunda abonent JShShIR taqdim qilishi kerak;
- JShShIR bo‘lmagan xorijiy fuqarolarga xizmat ko‘rsatish davrida, rouming xizmatlaridan foydalanish imkoniyati mavjud emas.

12 UZSOutgoing SMS messages to subscribers within the MOBIUZ network (above the SMS)
12 UZSOutgoing SMS messages to subscribers on mobile networks of other operators of Uzbekistan (above the SMS)
1000 UZSOutgoing international SMS messages*
12 UZSper 1 MB of data traffic (above the 100 000 MB)
Transition to the «Xotirjam 100» tariff
- *001# - request to display the next date, charge the subscription fee according to the tariff
- When making a new connection or switching to a tariff, the subscription fee is written off in full immediately after the account is topped up.
- The subscription fee is charged monthly on the day of first activation, provided that the subscriber's balance is sufficient to charge the full amount of the subscription fee (100,000 soums per month).
- In the monthly subscription fee charging mode, meters are issued in full for 1 calendar month (Unlim minutes in Uzbekistan, 200,000 MB, 5000 SMS) .
- If, by the time the subscription fee is charged, there are not enough funds to withdraw the full subscription fee for the month, the daily subscription fee withdrawal mode is activated in the amount of 5,000 soums per day from the existing funds in the subscriber’s account. The subscription fee write-off date is moved forward by 1 day.
- In the daily subscription fee charging mode, meters are issued in the amount established for 1 day (Unlim minutes in Uzbekistan, 6,667 MB, 167 SMS) .
- • If there are insufficient funds to cover the full monthly fee at the time the subscription fee is debited, the number will be blocked. Daily minutes, MB, and SMS will not be accrued. To activate the number, you must top up your balance to cover the full monthly fee.
- When a zero or negative balance is reached, the number falls into partial blocking (in partial blocking, outgoing minutes, SMS and the Internet are blocked), in which the subscriber can receive incoming calls and SMS in accordance with the terms of the “On Touch” service.
- When making a new connection or switching to this tariff plan, the subscription fee is charged immediately, after replenishing the account to a sufficient amount, according to the cost of the tariff plan, the accrual of MB and SMS packages included in the subscription fee are issued in full.
- As part of the “Xotirjam 100” tariff plan, unlimited access to instant messengers and social networks is provided: Telegram, Instagram, Facebook, Facebook messenger, Youtube, Vkontakte, Odnoklassniki, WhatsApp, Viber, Teams, Zoom, LinkedIn (only in the official mobile application or in the official mobile version in the browser).
- When using unlimited resources (messengers, social networks) included in the tariff plan, through proxy servers, VPNs, intermediary sites or using the phone in modem mode, the cost of traffic is paid according to the terms of the tariff plan, or the traffic is debited from the balance of the existing Internet package provided in all directions.
- When using instant messengers and social networks, the data transfer speed is not limited.
- If a subscriber number is blocked, access to instant messengers and social networks is not provided.
- When switching from the “Xotirjam 100” tariff plan, unlimited access to instant messengers and social networks is removed. After changing the tariff, the use of instant messengers and social networks is charged according to the terms of the tariff to which the transition was made.
- For the “Xotirjam 100” tariff plan, the options included in the “Unlim” service are not available.
- To switch to this tariff, the subscriber’s balance must be at least 100,000 soums (taking into account the cost of changing the tariff plan in the amount of 0 soums) or 115,000 soums (taking into account the cost of changing the tariff plan in the amount of 15,000 soums). Transfer if the balance is less than the amounts indicated above is not available.
- Switching to the “Xotirjam 100” tariff plan is available through the Mobiuz mobile application and also in the offices of the company.
- The cost of switching to/from the «Xotirjam 100» tariff is 0 UZS;
- The "Gap Ko‘p" service is unavailable on the "Xotirjam 100" tariff plan.
- When the option is activated, an annual billing period for charging the subscription fee is established. The cost of activating the option is 1,000,000 UZS with a validity period of 350 days fr om the date of activation.
- Meters according to the tariff plan are issued monthly in full, regardless of the subscriber’s condition.
- If you change the tariff plan or terminate the subscription agreement before the expiration of 350 days from the date of activation, the cost of activating the option is not subject to return or recalculation.
- The “Xotirjam 100” tariff plan is available for connection to foreign citizens without PINFL. A SIM card of a foreign citizen without PINFL is active for 90 days from the date of activation.